wolontariat

Czym jest właściwie wolontariat? [łac. voluntarius ‘dobrowolny’, ‘chętny’] – nieodpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych osób, społeczności czy organizacji. W Polsce działalność wolontariatu (m.in. prawa i obowiązki wolontariuszy) reguluje ustawa z 24 IV 2003 O działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Podaj Dalej to program wolontariatu, który działa u nas w fundacji. Możemy go rozwijać dzięki wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej oraz Ochotnikom Warszawskim. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Zakłada on, że każde działanie ma pozytywny wpływ na otaczająca nas rzeczywistość. Dzięki małym działaniom możemy dobro podać dalej i liczyć na to, że łańcuch się nie zatrzyma i będzie on dalej funkcjonował i dalej inspirował do działania. Inspirował nie tylko korzyściami płynącymi dla samego wolontariusza, ale również tym co może dalej wolontariusz zrobić dla społeczeństwa. Program Podaj Dalej rozkłada się na tworzeniu wolontariatu w oparciu o potencjał umiejętności samych wolontariuszy i wykorzystanie go do bieżącej pracy Fundacji w następujących obszarach:

Zespół Foto - Filmowy
Zespół promocji
Zespół Biura
Zespół programowo - animacyjny
Zespół Fundacji

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Oczywiście jeśli jesteś zainteresowany to wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy. Zaznacz odpowiedni obszar, którym jesteś zainteresowany lub opisz swój pomysł, który chciałabyś/chciałbyś z nami zrealizować. Następnie zostaniesz wdrożony przez naszego koordynatora wolontariatu w działania naszej fundacji oraz funkcjonowania programu wolontariatu. W ramach zaangażowania w wolontariat zostaniesz odpowiednio przygotowany oraz wyposażony w narzędzia do działania. W trakcie wolontariatu oferujemy wsparcie od specjalistów z zakresu danego obszaru oraz od naszego Koordynatora Wolontariatu.

przydatne pliki

Co oferujemy w ramach programu Podaj Dalej?

Głównie oferujemy przestrzeń do działania i realizacji. Wykorzystując swoje umiejętności będziesz mogła/mógł wspierać działania fundacji. Na początku naszej współpracy dostaniesz od nas:

  • wyprawkę wolontariusza,
  • wprowadzenie,
  • możliwość rozwoju oraz nabywanie nowych umiejętności i kompetencji,
  • Umowe wolontaryjną oraz ubezpieczenie,
  • Możliwość uczestnictwa w letniej szkole wolontariatu,
  • Możliwość uczestnictwa w innych szkoleniach proponowanych przez program miejski
  • Ochotnicy Warszawscy,
  • Udział w wydarzeniach dla wolontariuszy w fundacji: kwartalne integracje, dzień wolontariusza itp.
  • Na koniec naszej współpracy dostaniesz certyfikat uczestnictwa w programie wraz z opisem działań, w których brałaś/brałeś udział.

Chcemy również, żebyście wiedzieli że nasz wolontariat rozwija się dzięki współfinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Zachęcamy również do odwiedzenia portalu dotyczącego wolontariatu „Ochotnicy warszawscy”, na którym można zapoznać się również z ofertą miejskiego wolontariatu: www.ochotnicy.waw.pl

kontakt

Koordynatorka wolontariatu:

Aleksandra Domaradzka – wolontariat@kwd.ord.pl 

Logotyp_Ochotnicy-RGB