O fundacji

Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz

Maya Angelou

O Fundacji

Fundacja Kreatywni w Działaniu powstała w 2018 roku z inicjatywy aktywnych działaczy, którzy zapragnęli realizować własne pomysły oraz kreować swoje otoczenie.

Po kilku miesiącach przygotowań wniosek do KRS został złożony w grudniu 2018. Co pozwoliło nam startować w konkursach i zacząć prężnie działać już od marca 2019. W pierwszym roku działania zrealizowaliśmy 3 projekty dzięki dofinansowaniu z urzędów dzielnic m.st. Warszawy. Dzięki nim daliśmy się poznać nie tylko lokalnym instytucjom ale także innym organizacjom pozarządowym ale także mieszkańcom Woli i Mokotowa. Naszą zasadą działania stało się hasło #podajdalej!, które zakłada, że każde działanie ma pozytywny wpływ na otaczająca nas rzeczywistość. Dzięki małym działaniom możemy dobro podać dalej i liczyć na to, że łańcuch się nie zatrzyma i będzie on dalej funkcjonował i dalej inspirował do działania.

Kreatywni w działaniu

Daniel szatkowski - prezes zarządu

Pedagog Specjalny (specjalność: profilaktyka społeczna). Wieloletni instruktor ZHP, pracował jako Pedagog Ulicy w Fundacji im. Marii Grzegorzewskiej na warszawskiej ochocie, sądowy kurator społeczny w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia oraz Świetlicy TPD. Współorganizator projektów animacyjnych czasu dla dzieci i młodzieży w Hufcu ZHP Warszawa Wola. Uczestniczył w wielu szkoleniach z profilaktyki społecznej oraz jakości profilaktyki (głównie organizowanych przez Dzielnicę Ochota), posiada szkolenie z TZA- ART- Trening Zastępowania Agresji. Posiada uprawnienia z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji, pedagogiki ulicy oraz pracownika pomocy społecznej. Obecnie animator Miejsca Aktywności Lokalnej na warszawskim Mokotowie. Prywatnie mieszkaniec Woli, społecznik oraz działacz. W wolnych chwilach lata między chmurami jako spadochroniarz i przedstawiciel grupy 4wayRW MAD Team.

katarzyna kuligowska - WICEprezes zarządu

Wiceprezes Zarządu Katarzyna Kuligowska –instruktorka harcerska od ponad 10 la, działająca z młodzieżą i wolontariuszami, a obecnie Komendantka Hufca ZHP Warszawa Wola. Trenerka w zakresie szkoleń dla harcerskich wolontariuszy pracujących z rożnymi grupami wiekowymi, harcerskich liderów oraz harcerskiej kadry kształcącej. Swoje doświadczenie organizacyjno – zarządcze zdobywa także w Zarządzie Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, gdzie obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej w kadencji 2019-2021. Zawodowo rozwija swoje umiejętności administracyjno – biurowe w jednej z firm szkoleniowych, zajmując się dokumentacją projektów z funduszy europejskich.