Wolski Korowód 2020

Wolski korowód 2020

Już po raz czternasty mieszkańcy stołecznej Woli mieli okazje dołączyć do “Wolskiego Korowodu” i zapoznać się z ofertą pomocową instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła zmianę dotychczasowej formy przeglądu ofert. Zamiast jednego dużego spotkania impreza podzieliła się w kilka mniejszych.

Stoiska korowodowe pojawiły się w chętnie odwiedzanych wolskich parkach wzbudzając spore zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Podczas pierwszych spotkań sprzyjała nam pogoda tworząc miłą atmosferę. Ludzie z zainteresowaniem podchodzili do namiotów, angażując się w ciekawe formy przekazywania informacji przygotowane przez poszczególne organizacje.

Nasz Korowód dotarł także do miejsc, które aktywizują lokalną społeczność. Byliśmy ze swoimi stoiskami na skwerze Józefa Rotblata czy na rewitalizowanym kilka lat temu skwerze Wandy Lurie. Mimo czasami nieprzyjaznej pogody reakcje naszych gości były bardzo pozytywne.

W trakcie “Wolskiego Korowodu 2020”, dwadzieścia instytucji i organizacji, przedstawiło swoje oferty – pomocowe, kulturalne, edukacyjne oraz promujące zdrowy tryb życia. W spotkaniach aktywny udział brali zarówno seniorzy jak i najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy.

Zespół Fundacji “Kreatywni w Działaniu” serdecznie dziękuje wszystkim organizacjom i instytucjom, które dołączyły w tym roku do korowodu. Dziękujemy także Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za sfinansowanie całego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok!

film promocyjny

Galeria

materiały korowodowe